Zabieg laserem 2RT

Nowa perspektywa i nadzieja dla chorych z AMD. Nanosekundowy laser trzeciej generacji 2RT firmy ELLEX.

Zabieg laserem 2RT (Retinal Rejuvenation Therapy), czyli terapia odmładzająca siatkówkę oka, to nowa perspektywa i nadzieja dla chorych na zwyrodnienie plamki żółtej związanego z wiekiem (sucha postać AMD). Laser stworzony do wykonywania zabiegów 2RT (Retina Regeneration Therapy) wykorzystuje impuls lasera nanosekundowego, zielonego typu Q-swiched, o długości generowanej fali 532 nm. Terapia laserem 2RT wykorzystuje impulsy o wiele krótsze niż te, które są stosowane w konwencjonalnej procedurze fotokoagulacji.

Energia lasera wywołuje pobudzenie nabłonka barwnikowego siatkówki (RPE), jednak nie powoduje termicznego uszkodzenia tkanek. Melanina zawarta w organellach wewnątrzkomórkowych absorbuje światło generowane przez laser 2RT. Długość fali 532 nm ma maksymalną selektywną absorpcję w melanosomach występujących w RPE. Komórki RPE są pobudzone do regeneracji ale nie następuje koagulacja. Dzieje się tak dzięki unikalnej, opatentowanej strukturze spotu oraz niskiej wartości energii dostarczanej przez impuls lasera.

Zabieg laserem 2RT:

  • przeznaczony jest do leczenia wczesnego stadium zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD) oraz do powstrzymania dalszego rozwoju tych zwyrodnień
  • polega na stymulowaniu naturalnego, biologicznego procesu regeneracji komórek siatkówki oka dzięki zastosowaniu nanosekundowych impulsów światła laserowego o niskiej energii
  • przebiega w sposób bezbolesny, nieinwazyjny, nie powoduje termicznego uszkodzenia siatkówki
  • trwa kilka minut!
  • nie powoduje działań ubocznych

Badanie kwalifikacyjne obu oczu wynosi 400 zł, zabieg laserem 2RT to koszt 2500 zł za jedno oko.

Umów się na zabieg i zapłać w RATACH 0%!

Pacjenci Kliniki okulistycznej Voigt Medica, którzy nie chcą płacić za zabieg jednorazowo, mogą rozłożyć koszt zabiegu od 3 do 12 nieoprocentowanych rat!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Podaj swój adres e-mail i odbierz darmową broszurę informacyjną Voigt Medica.
Zapisz się, a my powiadomimy Cię o najnowszych promocjach naszych zabiegów!