Usuwanie zaćmy

Umów się na innowacyjne, laserowe usuwanie zaćmy w Centrum Voigt Medica.

Zaćma, zwana inaczej kataraktą jest groźną chorobą, polegającą na postępującym mętnieniu soczewki oka. Zdecydowana większość przypadków zaćmy wiąże się z procesem starzenia organizmu. Najczęściej chorują na nią osoby po 60 r. ż., jednak również osoby młode, przewlekle chore (np. cukrzycy), pracujące w szkodliwych warunkach (np. w kontakcie z chamikaliami) są narażone na zachorowanie na kataraktę.

Jednym z najczęstszych objawów zaćmy jest pogorszenie się jakości widzenia. Oglądamy obraz traci ostrość, a kolejne szkła korekcyjne nie przynoszą oczekiwanego efektu poprawy. Dodatkowo, jasne dotąd kolory stają się ciemniejsze, a widzenie w nocy lub w ciemności staje się utrudnione, z czasem wręcz niemożliwe. Kolejnym objawem, mogącym wskazywać na zaćmę jest lepsza jakość widzenia o zmierzchu lub w pochmurny dzień.

Operacja zaćmy polega na usunięciu zmętniałej soczewki z oka i wszczepieniu nowej soczewki wewnątrzgałkowej. Zabieg jest bezbolesny, trwa około 30 minut i jest przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Jako jedyni w Polsce w ramach procedury i wymiany soczewek stosujemy system Verion z laserem Lensx, bez dodatkowych kosztów.

WADAWZROKU

Zabiegi takie można wykonać praktycznie u każdej osoby po 45 roku życia, pod warunkiem, że ma minusową wadę wzroku. Procedura ta jest bardzo często stosowana z powodzeniem w USA. Jeżeli pacjent po kilku tygodniach nie zaakceptuje tej sytuacji (około 2%), otrzymuje bezpłatną korekcję laserową likwidującą monowizję i dającą perfekcyjne widzenie obuoczne na odległość.

Umów się na zabieg i zapłać w RATACH 0%!

Pacjenci Kliniki okulistycznej Voigt Medica, którzy nie chcą płacić za zabieg jednorazowo, mogą rozłożyć koszt zabiegu od 3 do 12 nieoprocentowanych rat!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Podaj swój adres e-mail i odbierz darmową broszurę informacyjną Voigt Medica.
Zapisz się, a my powiadomimy Cię o najnowszych promocjach naszych zabiegów!