Polski English
O nas Kontakt

USUWANIE ZAĆMY

Jako jedyna prywatna klinika w Polsce oferujemy możliwość usunięcia zaćmy za pomocą lasera!

NOWOŚĆ!

Nasz ośrodek jako pierwszy w Polsce otrzymał sprzęt firmy ALCON o nazwie Centurion. Ta nowa technologia, przedstawiona jako nowość na europejskim kongresie okulistycznym ESCRS w Amsterdamie (10.2013) wchodzi jako jedna z pierwszych do Polski do naszej firmy. Jest to wyróżnienie za nowoczesność i innowacje na rynku okulistycznym. Należy tu nadmienić, że jako pierwsi pozyskaliśmy dzięki dotacjom unijnym - laser femtosekundowy do zaćmy oraz do nowoczesnej chirurgii przedniego odcinka oka. Pierwsze zabiegi zostały przeprowadzone w dniu 16.12.2013 i były pierwszymi tego typu w Polsce i jednymi z pierwszych w Europie.

Co daje taki laser? Przede wszystkim stabilizację ciśnienia wewnątrz-gałkowego w trakcie operacji oka oraz precyzyjne - elektroniczne wprowadzenie sztucznej soczewki na miejsce starej, zużytej. Powoduje to minimalizację obrzęków powstających często po zabiegu zaćmy oraz szybkie odzyskanie ostrości wzroku przez pacjenta. Mimo tej wysokiej technologii i najlepszej jakościowo soczewki, cena usługi dla pacjenta nie ulega zmianie i jest konkurencyjna nawet do tanich zabiegów refundowanych przez NFZ.

Zabieg laserowy

Laserowe usuwanie zaćmy jest rewolucją w dziedzinie okulistyki, porównywalną z wprowadzeniem laparoskopii w chirurgii ogólnej. Najistotniejszą część zabiegu (kapsuloreksję, defragmentację jądra soczewki oraz wykonanie tuneli dla wprowadzenia narzędzi) laser wykonuje z olbrzymią precyzją, szybkością oraz niweluje ryzyko uszkodzeń wewnątrz gałki ocznej występującej czasem przy tradycyjnej fakoemulsyfikacji. Trwa to około 30-40 sekund i dzięki temu zaćma jest całkowicie usunięta w ciągu kilku minut. Ponadto w trakcie tych 30-40 sekund można skorygować częściowo ewentualny astygmatyzm. Precyzja oraz krótki czas zabiegu eliminują praktycznie do zera powikłania i dają lepszy efekt końcowy po wszczepieniu sztucznej soczewki. Zaraz po włożeniu sztucznej soczewki tunele są zamknięte w taki sposób, że nie wymagają opatrunku i pacjent może praktycznie od zaraz funkcjonować normalnie.

Soczewka dyfrakcyjna

Laser femtosekundowy dzięki olbrzymiej precyzji umożliwia zastosowanie najnowocześniejszych soczewek dyfrakcyjnych, które są przełomem w chirurgii narządu wzroku. Soczewki dyfrakcyjne Restore zostały zaprojektowane w unikatowy sposób, tak aby poprawiać widzenie na każdą odległość - z bliska, z daleka oraz odległości pośrednie - co daje pacjentom większą niż kiedykolwiek szansę na życie bez okularów.

Najniższa cena

Dzięki dotacjom z UE mogliśmy obniżyć koszt zakupu lasera a co za tym idzie obniżyć cenę zabiegu, która w naszej firmie jest kilkakrotnie niższa niż w krajach zachodnich.

Poddając się zabiegowi laserowego usuwania zaćmy w naszym Centrum Laserowym wybieracie Państwo pełny komfort i bezpieczeństwo.

Zobacz,

Jeśli masz wątpliwości, zadzwoń i umów się
na wizytę!