Operacja zaćmy Kraków

Operacja zaćmy

Umów się na operację zaćmy
w Voigt Medica.

Refrakcyjna wymiana soczewki to zabieg korygujący wadę wzroku, który ma na celu umożliwienie pacjentowi pozbycia się okularów. Wada wzroku, taka jak krótkowzroczność, nadwzroczność, czy astygmatyzm spowodowana jest najczęściej  niedopasowanymi  wymiarami oka w stosunku do mocy optycznej, np. zbyt długa gałka oczna, zbyt płaska rogówka i inne. Przyczyn może być wiele, ale najczęściej są to wady wrodzone. W celu poprawy widzenia pacjent zmuszony jest do noszenia okularów lub soczewek kontaktowych.

Refrakcyjna wymiana soczewki stanowi alternatywę dla laserowej korekcji wzroku. Zabieg znany jest ze swojego długotrwałego efektu oraz z tego, że jest jedną z najbezpieczniejszych metod korekcji wzroku. Co więcej ten zabieg uniemożliwia rozwinięcie się zaćmy w przyszłości, ponieważ zaćma nie występuje w przypadku sztucznych soczewek.

OPERACJA ZAĆMY TO WSZCZEPIENIE IMPLANTU. WYKONYWANE JEST RAZ NA CAŁE ŻYCIE. OD WŁAŚCIWEGO WYBORU SOCZEWKI I MIEJSCA OPERACJI ZALEŻY JAKOŚĆ WIDZENIA.

WYBIERZ MĄDRZE!

Zabieg ten jest również odpowiedni i zalecany dla pacjentów i zalecany pacjentom z różnymi problemami oczu, takimi jak: cienka rogówka czy z syndrom suchego oka. Wynika to z faktu, że refrakcyjna wymiana soczewek nie wprowadza żadnych zmian w rogówce (poza początkowymi śladami po nacięciu rzędu 1-2mm), jak dzieje się w przypadku laserowego zabiegu. Zabieg refrakcyjnej wymiany soczewek jest zalecany pacjentom w każdym wieku.

Wybierają go pacjenci, którzy z różnych powodów nie kwalifikują się na zabieg laserowy. Często spowodowane jest to faktem, że ich wada jest zbyt duża bądź mają zbyt cienkie rogówki. Pacjent przed zabiegiem przechodzi badanie kwalifikacyjne, dzięki któremu lekarz jest w stanie zakwalifikować danego pacjenta do zabiegu. Szczególnie zainteresowana tym typem zabiegów jest grupa pacjentów, którzy potrzebują dwóch par okularów – do chodzenia i do czytania. Zabieg pozwala rozwiązać ten problem.

Usuwanie zaćmy Kraków

Cena badań kwalifikacyjnych

250 zł

Cena zabiegu

od 1 999 zł

Możliwość rozłożenia kosztu zabiegu

nawet do 50 rat

Jak przebiega operacja zaćmy?

Zaćmę leczy się operacyjnie poprzez zabieg usunięcia zaćmy. Jeszcze dwadzieścia lat temu po operacji trzeba było leżeć kilka dni w szpitalu i do końca życia nosić bardzo mocne okulary. Obecnie najnowocześniejszą metodą jest fakoemulsyfikacja, w której za pomocą ultradźwięków następuje rozdrobnienie i usunięcie zmętniałej soczewki. Zabieg jest bezbolesny, a Pacjent odczuwa jedynie delikatny dotyk oraz polewanie oka specjalnym płynem. Zabieg trwa ok. 15-20 minut, a po jego zakończeniu niemal od razu można samodzielnie opuścić klinikę.

Objawy zaćmy

Pierwsze objawy mogą być niedostrzegalne lub bardzo słabe. Zmętnieniu soczewki nie towarzyszą bowiem ani ból, ani nawet przekrwienie oka. Choroba daje o sobie znać różnymi zaburzeniami wzroku, które zależą od umiejscowienia zmętnień. Dlatego każde zauważalne pogorszenie się widzenia, np. brak ostrości lub rozmyty obraz, powinno być znakiem ostrzegawczym. W takim wypadku niezwłocznie należy zgłosić się do specjalisty, który oceni przyczynę dolegliwości.

Droga pacjenta

Droga pacjenta zaczyna się od umówienia wizyty w naszej klinice. Podczas kontaktu z naszymi pracownikami wspólnie ustalimy dogodny dla Pacjenta termin wizyty. Celem wizyty kwalifikacyjnej jest kompleksowe badanie Pacjenta i dobór optymalnej soczewki. Na badanie do zabiegu usunięcia zaćmy należy przeznaczyć około 1 – 2 godzin. Wizyta rozpoczyna się od wywiadu medycznego i wypełnienia ankiety medycznej. Powinno zająć to około 10 – 20 minut. Jeżeli Pacjent ma wcześniej wykonane badania to zachęcamy do przyniesienia ich na wizytę kwalifikacyjną.

Droga pacjenta do operacji zaćmy

Jaką soczewkę wybrać?

Obecnie chirurdzy okulistyczni oraz Pacjenci mają do wyboru szeroką gamę sztucznych soczewek wewnątrzgałkowych, przeznaczonych do wszczepienia w miejsce zmętniałej soczewki. Poszczególne modele różnią się od siebie kształtem oraz materiałem, z którego są wyprodukowane.

Rodzaje soczewek

Wraz z rozwojem cywilizacji wzrastają potrzeby Pacjentów oraz ich wymagania dotyczące jakości życia i ostrości wzroku po operacji zaćmy, najlepiej bez konieczności używania dodatkowych okularów. Implanty soczewkowe stosowane w chirurgii zaćmy można podzielić na standardowe i soczewki z grupy Premium.

Umów się na zabieg i zapłać w wygodnych ratach

Twoje oczy są oknem na świat, a życie jest zbyt piękne aby czekać.
Nasi Pacjenci mogą rozłożyć koszt zabiegu nawet do 50 rat.

Przyczyny zaćmy

Przyczyny zaćmy

Zaćma najczęściej pojawia się u ludzi po 55 roku życia. Może również występować u ludzi młodych, ale wtedy przyczyną są urazy lub stany zapalne oka, choroby przewlekłe jak cukrzyca, praca wykonywana w warunkach szkodliwych, kontakt oczu z chemikaliami, przyjmowanie niektórych leków, szczególnie sterydów.

Co robić, aby uniknąć zaćmy?

Jak uniknąć zaćmy?

Rozsądna i efektywna ochrona przed zaćmą starczą polega na stosowaniu zasad profilaktyki ogólnoustrojowej, gdy przekroczy się 50 rok życia, u niektórych osób 60 – 65 lat, zależnie od warunków zdrowotnych i higienicznych miejsca pracy, zanieczyszczenia środowiska w miejscu zamieszkania oraz od przebytych chorób.

Najczęstsze pytania

Najczęstsze pytania

Czy wykonujemy zabiegi refundowane na NFZ? Czy oferujemy nocleg dla przyjezdnych? Czy możliwe jest całkowite wyleczenie zaćmy? Zajrzyj do naszego działu z najczęstszymi pytaniami od pacjentów, aby dowiedzieć się więcej na temat leczenia oraz zabiegów usuwania zaćmy w klinice Voigt Medica w Krakowie.