Operacja jaskry

Umów się na badanie kwalifikacyjne. Bezboleśnie i bezpiecznie pozbądź się jaskry.

Jaskra (inaczej Glaukoma) to choroba oczu doprowadzająca do postępującego i nieodwracalnego uszkodzenia nerwu wzrokowego. Następstwem uszkodzeń nerwu jest pogorszenie wzroku, a nawet jego całkowita utrata. Główną przyczyną takiej sytuacji podwyższone ciśnienie w gałce ocznej, powodujące ucisk na nerw wzrokowy. Konsekwencją tego nacisku jest jego obumieranie.

Mimo, że jaskra co raz częściej dotyka młode osoby, to najbardziej zagrożone są te po 35 roku życia. Grupę podwyższonego ryzyka stanowią osoby których najbliższa rodzina chorowała na jaskrę. Takie czynniki jak migreny, stres, niskie ciśnienie czy krótkowzroczność mogą mieć wpływ na rozwój choroby.

Jaskra w początkowym stadium jest zazwyczaj bezobjawowa i da się ją wykryć jedynie podczas badania okulistycznego. Wzrastające ciśnienie wewnątrz gałkowe w większości przypadków jest spowodowane utrudnionym opuszczaniem cieczy wodnistej z gałki ocznej. Jaskra bezobjawowo może postępować nawet przez parę lat, aż do całkowitego zniszczenia nerwów wzrokowych. W trakcie postępowania choroby osoba cierpiąca na jaskrę może dostrzec ubytki w polu widzenia. U osób chorujących na jaskrę mogą występować bóle głowy i oczu spowodowane podwyższonym ciśnieniem w gałce ocznej.

Aby zdiagnozować jaskrę wykonuje się szereg badań okulistycznych. Najważniejsze z nich to:

  • pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego czyli Tonometria
  • badanie tarczy nerwu wzrokowego
  • badanie pola widzenia
  • badanie kąta przesączania za pomocą gonioskopu czyli Gonioskopia

Bezbolesna operacja jaskry

Ponieważ zmiany wywołane przez jaskrę są nieodwracalne jej leczenie polega na zatrzymaniu dalszego rozwoju choroby i uszkadzania nerwu wzrokowego. Jaskrę leczy się na kilka sposobów, najpopularniejszą metodą leczenia jest stosowanie kropli obniżających ciśnienie wewnątrzgałkowe. Gdy krople nie przynoszą zadowalających efektów stosuje się zabieg laserowy polegający na przecięciu tęczówki w celu usprawnienia procesu opuszczania cieczy wodnistej z gałki ocznej.

Nowa metoda udrożnienia odpływu cieczy odbywa się za pomocą lasera SLT jest ona bardzo bezpieczna i pozwala często w całości zlikwidować przyczynę powstania jaskry. Zabieg jest stosunkowo tani ale wymaga doświadczonego lekarza i precyzyjnej diagnostyki. W efekcie można w większości przypadków całkowicie odstawić leki. Ponieważ skutki jaskry są nieodwracalne a choroba często bezobjawowa należy pamiętać o regularnych badaniach okulistycznych. Osoby po 35 roku życia powinny raz w roku poddać się badaniu profilaktycznemu.

Umów się na zabieg i zapłać w wygodnych ratach

Twoje oczy są oknem na świat, a życie jest zbyt piękne aby czekać. Nasi Pacjenci mogą rozłożyć koszt zabiegu nawet do 50 rat.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Podaj swój adres e-mail i odbierz darmową broszurę informacyjną Voigt Medica.
Zapisz się, a my powiadomimy Cię o najnowszych promocjach naszych zabiegów!