Vidium Medica została włączona do grupy Optegra Vidium Medica została włączona do grupy Optegra

Strach ma wielkie oczy

laserowa korekcja wad wzroku

Często zdarza się, że intuicyjną reakcją wielu osób na słowa „laserowa korekcja wzroku” jest strach. Strach, którego źródło trudno tak naprawdę zlokalizować i określić. Niejednokrotnie wynika on po prostu z tego, że wizja oddziaływania urządzenia laserowego na nasz wzrok nie wydaje nam się zbyt bezpieczna. „Laserem po oczach? Nie, dziękuję!! Już wolę się przemęczyć w okularach czy soczewkach” – to reakcja, którą intuicja podpowiada wielu potencjalnym kandydatom do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku. Dlaczego w tym wypadku nie warto jej ufać?

Przede wszystkim, wbrew jej podpowiedziom, zabieg laserowy nie jest niebezpieczny. Wręcz przeciwnie – laserowa korekcja wzroku należy do jednej z najczęściej wykonywanych oraz najbezpieczniejszych procedur medycznych. To metoda którą na świecie wykonuje się już od końca lat 80 – tych.  Doskonałe efekty gwarantuje zarówno najnowocześniejszy sprzęt jak i doświadczeni specjaliści pracujący w Vidium Medica. Nieodłącznym elementem procedury laserowej korekcji wzroku jest kompleksowe badanie kwalifikacyjne, które, najprawdopodobniej jest najdokładniejszym badaniem wzroku na jakim kiedykolwiek byłeś. Tak wnikliwa diagnostyka sprawia że strach związany z zabiegiem staje się właściwie bezpodstawny.

Skoro ustaliliśmy już, że zabieg z pewnością można uznać za bezpieczny, pora rozprawić się z kolejnym czynnikiem, który niewątpliwie wywołuje strach – przekonaniem, że laserowa korekcja wzroku boli. Okazuje się, że i pod tym względem nasza intuicja się myli. Zabieg laserowy jest bowiem bezbolesny, ponieważ odbywa się w skutecznym znieczuleniu kroplami okulistycznymi. W trakcie zabiegu, pacjent może odczuwać jedynie lekki ucisk na oko, który jest konieczny do prawidłowego wykonania laserowej korekcji wzroku.

Jeśli dodatkowo zdamy sobie sprawę, że efekty zabiegu są trwałe i pozwalają przez lata cieszyć się życiem bez konieczności noszenia okularów czy soczewek kontaktowych, okazuje się, że związany z nim strach naprawdę warto pokonać.