…to pytanie nurtuje większość osób rozważających poddanie się zabiegowi laserowej korekcji wady wzroku. Już sama mnogość metod i tajemniczość ich nazw wywołuje u wielu pacjentów poczucie zagubienia i zupełnie niepotrzebny strach. Poniżej prezentujemy krótkie opisy każdego z proponowanych przez nas zabiegów skutecznie eliminujących konieczność noszenia okularów: Femtolasik, SMILE, oraz Premium Lens.

Femtolasik jest jedną z metod głębokich, co oznacza, że podczas zabiegu wycinany jest (za pomocą lasera femtosekundowego) cienki płatek w górnej części rogówki. Następnie jest on odkładany na bok (nie jest odcięty w całości, lecz przymocowany na „zawiasie”). Po tej czynności rozpoczyna się właściwe laserowe formowanie rogówki poprzez bezdotykową zmianę jej struktur za pomocą lasera excimerowego. Średni czas działania lasera na rogówkę nie przekracza 10 sekund. Po tej czynności płatek wraca na swoje miejsce i w krótkim czasie zasysa się tak mocno, że brzegi cięcia są praktycznie niewidoczne. Dlatego też jedną z największych zalet tej właśnie metody jest skrócony czas rekonwalescencji po zabiegu. Warto również wspomnieć, że pozwala ona na skorygowanie wysokich wad (nawet do -12,0 dioptrii i 6,0 dioptrii astygmatyzmu).

Premium Lens to innowacyjny zabieg  powierzchniowy. Wykonuje się go w dwóch etapach za pomocą lasera excimerowego EX500. Pierwsza faza zabiegu polega na odparowaniu nabłonka w sposób ułatwiający jego szybką regenerację, a kolejnym etapem jest wyrównanie krzywizny rogówki do wartości likwidującej istniejącą wadę wzroku. Metoda ta jest polecana głównie pacjentom z małą wadą wzroku. Ma wiele zalet – kilkanaście dni po zabiegu można bez problemu uprawiać ekstremalne i kontaktowe sporty, pływać bez okularów ochronnych, trzeć oko i nie obawiać się powrotu wady.

Należy pamiętać o tym, że nie istnieje jedna metoda laserowej korekcji wzroku najlepsza dla wszystkich pacjentów. W naszej klinice kładziemy nacisk na jak największe zindywidualizowanie procesu leczenia. Dlatego też serdecznie zapraszamy do kontaktu z pracownikami recepcji, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie nurtujące Państwa pytania i umówią Państwa na wizytę lekarską, podczas której nasi specjaliści wykonają serię dokładnych, specjalistycznych badań umożliwiających podjęcie decyzji o tym, jaki rodzaj zabiegu będzie dla Państwa najkorzystniejszy.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
 1. Doskonałe, że ktoś w końcu poświecił czas, aby opisać to zagadnienie.

 2. W końcu ktoś poruszył ten wątek. Brawo dla autora.
  Pozdrawiam

 3. Nie mogę się zgodzić ze wszystkim co przedstawia autor, nad
  wieloma kwestiami warto byłoby się zastanowić jeszcze raz.

 4. Pretty section of content. I just stumbled upon your web site and in accession capital to
  assert that I acquire actually enjoyed account your blog posts.
  Anyway I’ll be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently rapidly.

 5. Znakomity artykuł. Przeczytałem go jednym tchem. Pozdrawiam

 6. Nie znam się do końca na tym temacie ale miło się czyta.

 7. Super strona i jeszcze lepszy artykuł. Ciekawy,
  przemyślany, nowatorski. Czekam na więcej

 8. Nareszcie coś konkretnego w tym internecie.

Leave Comment

Zapraszamy do pozostawienia komentarza na temat artykułu. Proszę wypełnić wszystkie poniższe pola. Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych.

clear formSubmit